menusearch
azinsystemco.ir

بارگذاري ترجمه فارسي ساختار طبقه بندي جهاني کالا (GPC) در سايت سازمان جهاني GS1 ,

بازرسی آسانسور (فهامه)
بازرسی آسانسور (فهامه)
توضیحات بیشتر
بعدی
جستجو
۱۳۹۶/۱۱/۷ شنبه
-
A
+
(0)
(0)
بارگذاري ترجمه فارسي ساختار طبقه بندي جهاني کالا (GPC) در سايت سازمان جهاني GS1
 بارگذاري ترجمه فارسي ساختار طبقه بندي جهاني کالا (GPC) در سايت سازمان جهاني GS1

همه تامين‌کنندگان و عرضه‌کنندگان کالاها مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي مربوطه، به ساختار طبقه‌بندي جهاني کالاها (به زبان فارسي و ساير زبانهاي موجود) دسترسي پيدا نموده و در سيستم‌هاي داخلي و تعاملات تجاري خود از آن استفاده نمايند.

آدرس سايت:  http://www.gs1.org/1/productssolutions/gdsn/gpc/browser/

شايان ذکر است که تا پيش از اين ساختار طبقه‌بندي مذکور در 16 زبان از جمله فرانسوي، روسي، انگليسي، آلماني، برزيلي، چيني،‌ عربي، فنلاندي، هلندي و … در دسترس بود که با افزودن زبان فارسي تعداد زبانهايي که ساختار طبقه‌بندي جهاني کالاها به آن زبانها در دسترس قرار دارد به 17 زبان افزايش يافت.

استفاده از استانداردهاي GS1 از جمله ساختار طبقه‌بندي جهاني کالاها سبب هم‌زباني بين تمام طرف‌هاي تجاري در اقصي نقاط دنيا مي‌شود. اين ساختار طبقه‌بندي براي همه کالاها و به‌خصوص کالاهاي FMCG در دنيا با بيشترين اقبال مواجه شده است.

توليدکنندگان،‌ مراکز پخش، ‌خرده‌فروشي‌ها و مراکز خدماتي در کشور، همگام با ديگر موسسات و بنگاه‌هاي فعال در زنجيره‌هاي تامين سراسر دنيا، مي‌توانند از اين ساختار طبقه‌بندي براي ساماندهي اطلاعات مربوط به کالاها و تبادل اطلاعات به‌صورت الکترونيکي استفاده نمايند. استفاده از اين قابليت‌ها سبب افزايش کيفيت داده‌ها و اطلاعات مبادله شده بين طرف‌هاي تجاري مي‌شود و ارتباط روان، سهل و ساده و بدون ابهام بين همه شکل مي‌گيرد.

ساختار GPC کالاها را بر اساس رابطه و نسبت آنها با سایر کالاها طبقه‌بندی کرده و با شماره بین‌المللی سیزده رقمی کالا یا GTIN مرتبط مي‌نمايد. بدين ترتيب، پس از اينکه کالا با کمک GTIN شناسه‌دار شد، با کمک ساختار GPC طبقه‌بندي مي‌شود و بر اساس الگويي که براي تشکيل کاتالوگ کالا در GPC ارائه شده است (اين الگو قابليت توسعه دارد) کاتالوگ سازگار با استاندارد جهاني براي کالا تشکيل خواهد شد. یکی از اجزای ساختار طبقه‌بندي GPC، نام کالاست که با عنوان Brick در اين ساختار مشخص شده است. در ساختار GPC نسخه 2016 که به فارسي ترجمه شده است، تعداد 3800 نام کالا (Brick) وجود دارد. اين نام‌ها به تدريج و با مشارکت همه ذينفعان و فعالين تجاري تکميل شده و در نسخه‌هاي جديد GPC افزوده و منتشر مي‌شود. از آنجا که GS1 يک سيستم و استاندارد باز است، همه موسسات و شرکتهاي فعال در دنيا مي‌توانند در توسعه، تکميل و اصلاح استانداردهاي آن مشارکت نمايند.

علاقمندان براي کسب اطلاعات بيشتر، مي‌توانند با مرکز ملي شماره‌گذاري کالا و خدمات (GS1 Iran) تماس بگيرند. مرکز فوق، تنها سازمان عضو GS1 جهاني در قلمرو ايران است که نقش مديريت، راهبري، پشتيباني، آموزش و مشاوره براي استقرار و گسترش استانداردها و راهکارهاي GS1 در ايران را بر عهده دارد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر